Zdraví

Zdraví skrze ájurvédu: Energie, rovnováha a životní síla

Ájurvéda, tisíce let stará indická medicínská tradice, vnímá zdraví jako harmonii mezi tělem, myslí a duší. V tomto holistickém pohledu není zdraví pouhá absence nemoci, ale stav úplného fyzického, mentálního a duchovního blaha. Ájurvéda vychází z principu dosh, což jsou tři základní životní energie, které ovlivňují naše funkce a charakteristiku. Udržování těchto energií v rovnováze je klíčem k dobrému zdraví. Ájurvéda tak nabízí řadu terapií, stravovacích doporučení a životních návyků, které nás vedou k dosažení a udržení této rovnováhy, a tím k plnému zdraví.

Ponořte se do zdraví vašich střev

Ponořte se do zdraví vašich střev

Symfonie, která zní v našich břichách, nám našeptává zásadní pravdu: zdraví našich střev je základem naší celkové pohody. Co se však kromě občasného bručení skutečně skrývá pod povrchem tohoto tajemného ekosystému? Vydejme se na cestu do pulzujícího světa střevního zdraví, odhalme jeho tajemství a odhalme jeho hluboký vliv na náš život.

Přínos ájurvédských bylin pro vaši imunitu

Přínos ájurvédských bylin pro vaši imunitu

Ájurvéda, tradiční indická léčebná praxe, poskytuje přírodní cestu ke zlepšení imunity a celkového zdraví pomocí bylin a doplňků jako ašvaganda nebo kořen kurkumy. Tento článek zkoumá její klíčové výhody, včetně podpory zdravé pokožky a vlasů, hubnutí a snižování krevního tlaku

Koření života: Ájurvédská superkoření

Koření života: Ájurvédská superkoření

Ve starověké vědě Ajurvéda jsou byliny a koření vnímány jako duchovní podstata - Kundalini - rostlin. Rostliny a byliny obsahují v jejich buňkách moudrost kosmické inteligence a léčivé vibrace přírody.

Stravujte se správně podle svého tělesného typu

Stravujte se správně podle svého tělesného typu

Někteří z nejlepších ájurvédských odborníků léčili nemoci svých pacientů pouhou změnou stravy. Není důležité jen to, abyste se dobře stravovali, ale také to, abyste jedli potraviny, které vyhovují vaší tělesné konstituci neboli dóše.

Zdravý mozek, zdravý život

Zdravý mozek, zdravý život

Důležitým ukazatelem vašeho zdraví je bystrý intelekt, soustředěná mysl, jasnost myšlení a lehkost bytí. V ájurvédě hrají ve fungování mozku roli všechny tři dóši neboli bioelementy.